All Kadra Kursy

dr hab. Michał Bernaczyk

PRAWNIK, SPECJALISTA DS. INFORMACJI PUBLICZNEJ I OTWARTYCH DANYCH, CZŁONEK RADY PROGRAMOWEJ FUNDACJI

Prof. nadzw. Uniwersytetu Wrocławskiego. Ogólnopolskiej klasy specjalista prawa do informacji publicznej, zajmuje się problematyką przetwarzania informacji z wykorzystaniem nowych technologii (IT). Autor kilkudziesięciu artykułów i książek poświęconych tym zagadnieniom. Ekspert w Biurze Analiz Sejmowych, doradca Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej Sejmu RP VII kadencji. Adiunkt w Katedrze Prawa Konstytycyjnego na Uniwersytecie Wrocławskim, Prowadzący i prelegent licznych szkoleń, wykładów adresowanych do sędziów, prokuratorów, administracji rządowej, samorządowej poświęconych dostępowi do informacji publicznej, ochronie informacji i jej ponownemu wykorzystywaniu. Lista publikacji: https://prawo.uni.wroc.pl/user/12029

Bartłomiej Biedrończyk

WEBDESIGNER, SZKOLENIOWIEC

webdesigner, programista, szkoleniowiec. Specjalizuje się w takich zagadnieniach jak UX, analityka stron internetowych, SEO oraz systemy CMS. Prowadzi szkolenia z tworzenia stron internetowych w oparciu o popularne darmowe CMSy oraz aplikacje.

Wojciech Franke

PROGRAMISTA, SPECJALISTA DS. NOWYCH MEDIÓW, CZŁONEK RADY PROGRAMOWEJ FUNDACJI

Zajmuje się kreatywnym kodowaniem. Specjalizuje się w cyfrowym przetwarzaniu informacji i badaniach UX. Programuje w językach Clojure, Ruby, Java, Python, Javascript. Studiował na Goldsmiths College (Univerity of London), gdzie uzyskał tytuł MA na kierunku Digital Media pisząc pracę “On the possibility of community in contemporary technoculture” oraz stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Wrocławskim. Reprezentował Fundację Media 3.0 na pierwszym hackathonie dziennikarskim w Polsce  “Editors Lab: Gazeta Wyborcza Hackdays”. Założyciel net labelu Apogsasis. Od 2007 komponuje i wykonuje muzykę elektroniczną jako Enay.

Kamil Mrozek

WEBDESIGNER, SZKOLENIOWIEC, SPECJALISTA DS. KOMPETENCJI CYFROWYCH

szkoleniowiec kompetencji cyfrowych i tworzenia stron internetowych, absolwent #HSONM (High School of New Media) – pierwszej szkoły nowych mediów w Polsce. Ukończył także szkolenie Rachima Blaka – Social Media Ninja. W katowickiej firmie Netizens jako Menadżer Innowacji tworzył strategie oraz modele biznesowe dla nowoczesnych przedsięwzięć. W 2017 roku został finalistą konkursu Microsoft Imagine Cup.

Rozwój Kompetencji Cyfrowych


W zainaugurowanym przez Facebooka programie „Rozwój Kompetencji Cyfrowych” 15 tysięcy młodych Polaków zostanie bezpłatnie przeszkolonych z cennych na rynku pracy umiejętności cyfrowych. Program jest ukierunkowany na wspieranie innowacyjnej gospodarki i realizowany przez Przestrzeń from Facebook we współpracy z lokalnymi partnerami. Poprzez stacjonarne szkolenia prowadzone w polskich miastach i dostosowane do regionalnych potrzeb, Facebook pomoże uczestnikom rozwijać ich umiejętności cyfrowe, a tym samym zwiększać możliwości na rynku pracy. Fundacja Media 3.0 jest jednym z partnerów w programie.

Szkolenia są skierowane do osób w wieku 18-30 lat, które niedawno weszły lub wchodzą na rynek pracy. To dla nas ważna grupa, ponieważ wg. badania Ipsos osób w Polsce w wieku 18-30:

  • Tylko 52% “uważa, że edukacja wyposażyła ich we właściwe umiejętności dla ich przyszłej kariery”;
  • Tylko 56% jest pewna swoich zawodowych perspektyw;
  • 48% wie jak dokonywać właściwych wyborów na ścieżce kariery;
  • 51% respondentów twierdzi, że ich edukacja nie zakończy się w momencie otrzymania dyplomu;
  • 79% spodziewa się zdobyć nowe umiejętności po zakończeniu formalnej edukacji.

Program “Rozwój Kompetencji Cyfrowych” jest odpowiedzią na te problemy. 

Moduły tematyczne szkoleń:

  • Bezpieczeństwo cyfrowe
  • Innowacje
  • Obecność w sieci
  • Marketing w mediach społecznościowych
  • Sztuczna Inteligencja
  • Świadoma analiza danych

Jeśli, jesteś przedstawicielem instytucji (domu kultury, szkoły, organizacji pozarządowej) i chciałbyś zorganizować w swoim mieście szkolenie – skontaktuj się z nami e-mailowo m.kamyk@media30.pl lub telefonicznie 733 347 283.

Jeśli chciałbyś wziąć udział w jednym ze szkoleń, sprawdź zakładkę Szkolenia.

Program został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.


Eksperci Programowania

EKSPERCI PROGRAMOWANIA W PODREGIONIE RYBNICKIM

Wspólnie z Wyższą Szkołą Humanitas (lider projektu) oraz Stowarzyszeniem Komputer i Sprawy Szkoły (partner projektu) realizujemy innowacyjny projekt Eksperci programowania w podregionie rybnickim.

Projekt jest realizowany w 35 szkołach podstawowych w 11 gminach w podregionie rybnickim. Objętych wsparciem zostanie 155 nauczycieli i 2215 uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

Przeprowadzonych zostanie 4650 godzin dodatkowych zajęć dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Dzieci poprzez zabawę będą uczyć się podstaw programowania z użyciem programów Scratch, Scratch Jr lub Baltie. Zajęcia z użyciem maty edukacyjnej i klocków LEGO WeDo 2.0 pozwolą w formie zabawy rozwijać w uczniach kompetencje informatyczne, myślenie komutacyjne, zdolność do kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia algorytmicznego.

Zostanie przeprowadzonych 5361 godzin dydaktycznych szkoleń dla nauczycieli, w trakcie których zostaną oni przygotowani do prowadzenia zajęć z podstaw programowania, zdobędą umiejętności z zakresu efektywnego wykorzystywania narzędzi informatycznych w edukacji wczesnoszkolnej oraz otrzymają wsparcie profesjonalnych trenerów na każdym etapie wdrażania zajęć. W ramach projektu zakupiony zostanie sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć, taki jak tablety, maty edukacyjne, klocki LEGO WeDo 2.0 czy kamery USB.

Celem projektu jest zwiększenie kompetencji w zakresie nauczania programowania wśród nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, podniesienie umiejętności programowania wśród uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej oraz zwiększenie potencjału techniczno – dydaktycznego szkół objętych wsparciem poprzez pozostawienie w placówkach po zakończeniu projektu całego sprzętu teleinformatycznego, materiałów i pomocy dydaktycznych potrzebnych do prowadzenia zajęć.

Dofinansowanie: 1 699 978 ZŁ

Projekt „Eksperci Programowania w podregionie rybnickim” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

 

 

 

 

TECH NGO

TECH NGO – ICT DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ

TECH NGO, czyli ICT dla organizacji pozarządowej to cykl spotkań skierowany do przedstawicieli organizacji pozarządowych, w ramach którego co miesiąc będziemy w Lab-ie 3.0 na rybnickim kampusie akademickim dyskutować o nowych technologiach, które mogą usprawnić pracę w Waszej organizacji pozarządowej.

W ramach cyklu będziemy rozmawiać o rozwiązaniach technologicznych, które pomagają w pracy administracyjnej i zarządzaniu projektami, wykorzystaniu nowych technologii w promocji i marketingu, planowaniu, projektowaniu i wdrażaniu nowych usług. Cykl jest organizowany we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach programu Nowe Technologie Lokalnie.

Relacje ze spotkań w ramach TECH NGO:

TECH NGO_POST

PARTNER

technologielokalnie

PATRONI MEDIALNI

ngopl

Ktorządzi.pl


[Uwaga! Serwis obecnie w trakcie przebudowy, z powodu braku dostępu do zewnętrznych baz danych (pracujemy od jakiegoś czasu nad własnymi bazami.] Ktorzadzi.pl to aplikacja webowa tworząca polską mapę władzy. Na serwisie wykorzystujemy oficjalne bazy danych pochodzące z takich źródeł jak Krajowy Rejestr Sądowy, Centralną Ewidencję Działalności Gospodarczej, strona sejm.gov.pl. Nasze główne zbiory zasila serwis przeswietl.pl spółki Transparent Data, która udostępnia swe zasoby dla nas zupełnie non-profit. Dodatkowym źródłem są także dane gromadzone przez Fundację ePaństwo na serwisie mojepanstwo.pl. Aplikacja łączy te dane, tworząc powiązania pomiędzy osobami i organizacjami (z takich źródeł jak KRS pobieramy informacje, w jakim podmiocie dana osoba zasiada i jaka jest jej funkcja). Na serwisie wizualizowane są powiązania osób, czyli informacje, do jakich podmiotów dana osoba należy lub należała i następnie jakie inne osoby są powiązane z daną organizacją. Obecnie skupiamy się na danych wynikających z oficjalnych rejestrów jak KRS. Zamierzamy jednak w najbliższej przyszłości łączyć podmioty poprzez dodatkowe dane jak np. zawierane przez nie umowy. Oprócz automatycznego pobierania i łączenia danych, z naszymi wolontariuszami i współpracownikami poszukujemy wiarygodnych źródeł z informacjami, które mogą dokumentować powiązania pomiędzy danymi osobami. Dodatkowo w zakładce “W aparacie władzy” wyszukujemy zdjęć dokumentujących spotkania polityków i wpływowych osób oraz przedstawicieli organizacji. Na zdjęciu wyszukujemy konkretne osoby i tagujemy je.
Przejdź do narzędzia

Partnerzy


Client 1
Client 2
Client 3
Client 4

Akademia 3.0 – apki.org


Projekt apki.org prowadzony w ramach Akademii 3.0 to ogólnopolska szkoła programowania aplikacji społecznie użytecznych. Projekt rozpoczął się w maju 2015 r., do końca roku stworzymy 16 klubów Lab 3.0 w szkołach na terenie 10 województw. Kluby Lab 3.0 będą to miejsca prowadzone przez Edukatora (nauczyciela z danej szkoły), które zrzeszać będą grupy uczniów zainteresowanych programowaniem i tworzeniem aplikacji. Lab 3.0 będzie miejscem spotkań uczniów zainteresowanych nowymi technologiami ICT oraz aplikacjami mobilnymi. Uczniowie nie tylko będą uczestniczyć w szkoleniach prowadzonych przez edukatorów, ale także poznawać będą praktyczne zastosowanie umiejętności programistycznych, dzięki tworzeniu aplikacji. Wszystkie “laby” będą miały jednocześnie możliwość współpracy i wymieniania się wiedzą, dzięki platformie apki.org.

Zobacz nasz serwis!

PARTNERZY STRATEGICZNI

MAC
HackerEarth
CodeWeek


PATRONI MEDIALNI

Magazyn programista
Cogito
Belfer
KS

Apki.org

Czerwionka-Leszczyny+

Aplikacja mobilna obecnie na system Android służąca poprawieniu komunikacji na linii urzędnik-obywatel w gminie Czerwionka-Leszczyny (woj. śląskie). Narzędzie umożliwia zgłaszanie problemów mieszkańców, które bezpośrednio trafiają do konkretnych wydziałów urzędu np. awarie kanalizacji, zniszczone ławki, czy niezadbane parki. Użytkownik w kilku krokach może zrobić zdjęcia, dodać opis, zaznaczyć na mapie i wysłać swoje zgłoszenie, które następnie trafia do konkretnego wydziału. Aplikacja umożliwia jednoczenie wysyłanie informacji także z urzędu do mieszkańców poprzez panel administracyjny online. Narzędzie jest przygotowane na obsługiwanie także wysyłania informacji z urzędu do wybranych użytkowników, dzięki temu każdy może wybrać, które informacje go interesują, zaś urzędnik może dotrzeć do określonej grupy np. ochotniczych straży pożarnych lub klubów sportowych. Narzędzie zostało stworzone w partnerstwie z Urzędem Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny przy wsparciu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Przejdź do narzędzia
[/ut_one_half]

Aplikacja parlament

Wspieraja nas