13 października, 2022 d.stawik

IT Girls – spotkania o IT dla dziewczyn w Gliwicach

Praca w IT jest – wbrew stereotypom – dosyć różnorodna. Jak wygląda na co dzień? Jakie studia najlepiej skończyć, żeby się do niej przygotować? Czy IT to wciąż jeszcze “męska branża”? Fundacja Media 3.0 oraz SAP SE zapraszają uczennice szkół średnich z Gliwic i okolic do udziału w bezpłatnym cyklu spotkań IT Girls.

 

 

Projekt IT Girls to 8 spotkań dla dziewczyn uczęszczających do szkół średnich na temat pracy w IT – w różnych rolach i na różnych stanowiskach.

Pierwsze spotkanie: “Dziewczyny w IT – fakty i mity” odbędzie się w środę 19 października o godz. 16:00 w formule online (odbędzie się na platformie Zoom: link do spotkania). Na kolejne zapraszamy stacjonarnie – do biura Fundacji Media 3.0 w Gliwicach. Spotkania będą się odbywać średnio raz w miesiącu do końca aktualnego roku szkolnego, w dni powszednie od godz. 15:30 (informację o terminach będziemy przekazywać z odpowiednim wyprzedzeniem). Czas trwania spotkania to 2 godziny.

Osoby, które wezmą udział w przynajmniej 5 spotkaniach stacjonarnych z 7, otrzymają zaświadczenie ukończenia cyklu.

Wahasz się, czy się zgłaszać? Masz do nas pytania? Weź udział w pierwszym, niezobowiązującym spotkaniu, które odbędzie się 19 października o godz. 16:00 online (link do spotkania) – opowiemy o tym, jak przedstawiają się perspektywy pracy w IT i jak będą wyglądały kolejne spotkania. Postaramy się też odpowiedzieć na wszystkie pytania uczestników. Na pierwsze spotkanie nie trzeba się zapisywać – można wziąć udział, klikając w link.

Tematy spotkań

  • – Dziewczyny w IT: fakty i mity,
  • – Artificial Intelligence,
  • – Pisanie CV, rozmowy rekrutacyjne,
  • – Podejście do wymagań i jakości w projektach klienckich,
  • – Scrum na co dzień,
  • – Tester, specjalista ds kontroli jakości,
  • – Sprzedawanie to nie programowanie,
  • – Instructional designer, host, facilitator – to też ludzie.

Prawdziwą wartością spotkań IT Girls jest to, że będą prowadzone przez osoby, które na temat miejsca kobiet w IT wiedzą najwięcej – kobiety na co dzień pracujące w firmie SAP SE w Gliwicach. Czy zawsze myślały o pracy w IT? Jaka była ich pierwsza praca w tej branży? Co Wam doradzą? Przekonajcie się!

Jak się zgłosić

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o wypełnienie formularza online. O przyjęciu decyduje gotowość do udziału w przynajmniej 5 spotkaniach oraz kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy do 26 października.

Pierwsze spotkanie

Pierwsze, niezobowiązujące spotkanie odbędzie się w środę 19 października 2022 o godz. 16:00 online. Spotkanie odbędzie się w aplikacji Zoom – żeby uczestniczyć, wystarczy o godz. 16:00 wejść poprzez link (nie ma potrzeby instalowania aplikacji ani zakładania konta). Link do spotkania zostanie udostępniony również na fanpage Fundacji Media 3.0.

Spotkanie potrwa ono ok. godziny. W trakcie trwania transmisji można będzie zadawać pytania prowadzącym – zarówno dotyczące aktualnej prezentacji, jak też udziału w projekcie. Na spotkanie nie obowiązują zapisy – wystarczy wejść na fanpage Fundacji Media 3.0 i zaczekać na rozpoczęcie transmisji.

Organizatorzy

Firma SAP jest liderem rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, pomagającym dużym, średnim oraz małym przedsiębiorstwom ze wszystkich branż osiągać lepsze wyniki — aż 77% globalnych przychodów z transakcji jest generowanych z użyciem systemu SAP. Rozwiązania wykorzystujące uczenie maszynowe, Internet rzeczy i zaawansowane technologie analityczne pomagają przekształcić firmy klientów w inteligentne przedsiębiorstwa. Projekt IT Girls jest realizowany przez SAP Labs Gliwice.

Fundacja Media 3.0 to niezależna organizacja pozarządowa, która działa na rzecz budowy społeczeństwa informacyjnego. Od 2015 roku wykorzystujemy nowe technologie w celach społecznych. W ramach Nowej Akademii wspólnie z firmą HP rozwijamy interdyscyplinarne podejście do edukacji, w projekcie Zielone Gliwice budujemy aplikację do zarządzania zielenią miejską, w ramach konkursu HackHeroes zachęcamy młodzież do programowania aplikacji użytecznych w ochronie środowiska, edukacji czy idei smart cities. Siedziba Fundacji znajduje się w Gliwicach.

Wspieraja nas