21 grudnia, 2022 d.stawik

Znamy wyniki VII edycji konkursu Hack Heroes!

W tegorocznej edycji konkursu programistycznego Hack Heroes przyznano 3 główne nagrody, a także nagrodę specjalną. Kim są zwycięskie drużyny?

Hack Heroes to ogólnopolski konkurs programistyczny dla uczniów szkół średnich. Od 2016 roku jest organizowany wspólnie przez Fundację Media 3.0 oraz firmę SAP Polska, w 2022 roku do grona partnerów dołączył HP Inc.

W tym roku w konkursie wzięło udział prawie 200 drużyn z całego kraju. W trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania przygotowywali aplikacje społeczne. Tegoroczny temat przewodni to „Obywatele”.

20 grudnia zaprosiliśmy laureatów do biura SAP Polska w Warszawie, gdzie ogłosiliśmy ostateczne wyniki oraz wręczyliśmy nagrody.

Laureaci:

1. miejsce: Employee Safety System
Autorzy: drużyna SMM (Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, Technikum im. św. Józefa w Kaliszu)

Aplikacja, która zwiększa bezpieczeństwo pracowników, wykrywając przypadki łamania zasad BHP. System z pomocą sztucznej inteligencji analizuje obraz z firmowego monitoringu, co pozwala na szybką reakcję w określonych, wcześniej zdefiniowanych przypadkach. Przykładowo aplikacja może zgłosić alert, jeśli ktoś wykonuje niebezpieczną pracę bez kasku.

2. miejsce: ZmianaNaPlus
Autorzy: drużyna CarrotINC (Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu Technikum nr 8)

Aplikacja “prowadzi za rękę” w procesie przygotowywania obywatelskiego projektu ustawy. Mimo że wydaje się prosta, potrafi zaoszczędzić dużo czasu. Kancelarie Sejmu i Senatu w każdym tygodniu otrzymują przynajmniej kilka zapytań dotyczących procedur i zawiłości prawnych związanych ze składaniem przez obywateli projektów ustaw, natomiast aplikacja pomaga w wygenerowaniu wymaganych dokumentów w kilku krokach.

3. miejsce: Migawka
Autorzy: drużyna 3,5 Kacpra (Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim)

Migawka to aplikacja, która tłumaczy na żywo język migowy na tekst. Jest prosta w użyciu, a przez to może zdecydowanie ułatwić codzienne życie osób głuchych i niemych. Odpowiada w ten sposób na problem wykluczenia społecznego i obywatelskiego ok. półmilionowej grupy obywateli.

Nagroda Specjalna HP: Pomagacze
Autorzy: drużyna 0xdeadbeef (III LO i V LO we Wrocławiu)

Pomagacze to aplikacja do organizowania wolontariatu. Pozwala m.in. na dodawanie ogłoszeń oraz aplikowanie na wolontariat na różnych wydarzeniach. Wykorzystuje grywalizację, przyznając punkty za udział oraz wyświetlając rankingi najbardziej aktywnych „pomagaczy”. Można w niej znaleźć także część edukacyjną z odpowiedziami na najczęstsze pytania dotyczące wolontariatu.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom – do zobaczenia za rok!

Wspieraja nas