30 grudnia, 2019 Beata Matuszek

Rusza centrum cyfrowe media 3.0

Za nami bardzo intensywne miesiące podczas których remontowaliśmy i urządzaliśmy dla Was nasze unikatowe centrum cyfrowe Medialab Silesia.

Warsztaty z druku 3d, szkolenia z programowania i tworzenia aplikacji do rzeczywistości wirtualnej, zajęcia z Lego Mindstorms, Lego WeDo, robotami Photon i Ozobot – to wszystko czeka na Was od nowego roku w przestrzeni kreatywnej, którą stworzyliśmy dla mieszkańców Śląska w samym sercu Gliwic, przy ulicy Siemińskiego.

-Pomysł na stworzenie centrum towarzyszył nam od początku istnienia Fundacji, było to jednak dość spore przedsięwzięcie, które nie było by możliwe, gdyby nie dofinansowanie, które otrzymaliśmy w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, które pozwoliło nam nie tylko na zakup lokalu na potrzeby prowadzenia centrum, ale także na wyposażenie go w najnowocześniejszy sprzęt, który pozwoli na prowadzenie warsztatów z programowania i nowych mediów – tłumaczy prezes Fundacji Media 3.0, Łukasz Żyła.

Dzięki otrzymanej dotacji na działanie centrum w przyszłym roku będziemy mogli zaprosić Was na szereg bezpłatnych wydarzeń i warsztatów, pozwalających w atrakcyjny sposób rozwinąć kompetencje medialne i technologiczne.

Projekt “Centrum Cyfrowe Media 3.0 i rozwój kadry”  został dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Wspieraja nas