15 grudnia, 2016 Kamil

POZNAJ ZWYCIĘZCÓW HACKATHONU HACK HEROES!

7 stycznia spotkaliśmy się z laureatami hackathonu Hack Heroes w siedzibie partnera strategicznego konkursu SAP SE w Warszawie. Przysłaliście nam mnóstwo fantastycznych projektów i kapituła konkursowa miała nie lada orzech do zgryzienia. Ostatecznie wybraliśmy 3 projekty, a swojego faworyta wytypowali również internauci.

Kapituła konkursowa w składzie: prof. Marlena Plebańska, Sylwia Żółkiewska, Łukasz Żyła, Wojciech Franke oraz Sebastian Domagała przyznało nagrodę główną oraz dwie równorzędne nagrody specjalne:

I nagroda o wartości 3000 zł:

Drużyna <script>alert(“team”);</script> (V Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku) za aplikację „Ściana płaczu” (https://sciana.placzu.pl/)

Nagrody specjalne (ex aequo) o wartości 1000 zł każda:

1. Drużyna Robaczki (Powiatowy Zespół Szkół Ogólnokształcących w Legionowie) za aplikację „Meet Your Week”

2. Drużyna Szymon i Robert (Zespół Szkół Technicznych w Rybniku) za aplikację „Redukcja poziomu zanieczyszczeń niskoemisyjnych w oparciu o innowacyjne rozwiązanie software’owe”

Uzasadnienie Kapituły Konkursowej:

Ściana płaczu – drużyna <script>alert(“team”);</script>
Aplikacja oparta na danych publicznych w przystępny sposób prezentuje dane dotyczące kolejek oraz terminów przyjęć w szpitalach, przychodniach i poradniach zdrowotnych. Pierwsza nagroda przyznana za czytelną próbę rozwiązania realnego problemu związanego z długim oczekiwaniem na przyjęcia w służbie zdrowia oraz wykorzystanie zaawansowanych i nowoczesnych technologii programistycznych, w tym wykorzystanie danych publicznych.

Meet Your Week – drużyna Robaczki
Nagroda przyznana za wykorzystanie zaawansowanych technologii maszynowego uczenia się oraz rozbudowaną koncepcję aplikacji.

Redukcja poziomu zanieczyszczeń niskoemisyjnych w oparciu o innowacyjne rozwiązanie software’owe – drużyna Szymon i Robert
Nagroda przyznana za innowacyjny pomysł, połączenie hardware + software i próbę rozwiązania realnego i pilnego problemu społecznego.

Nagrodę internautów o wartości 1000 zł zdobyła drużyna Wolszon Team (Technikum Informatyczne im. Macieja Płażyńskiego w Pucku) za aplikację „Wakadog”(http://wakadog.albert221.net/)

Nagrody dla wszystkich laureatów konkursu ufundował partner konkursu SAP SE.

Poznaj laureatów hackathonu:

Wspieraja nas