Nowa Akademia to program realizowany wspólnie przez Fundację Media 3.0 oraz firmę HP Inc. W ramach programu powstała bezpłatna platforma z kursami dla uczniów i nauczycieli. Aktualnie na stronie nowaakademia.org można znaleźć 14 kursów. Oferta jest stale rozwijana.

 

NowaAkademia

 

Kursy odpowiadają na konkretne zagadnienia z podstawy programowej nauczania dla szkół średnich oraz ostatnich klas szkół podstawowych. Nauczyciele mogą realizować kursy z uczniami w trakcie lekcji, każdy zainteresowany może też wziąć w nich udział w dowolnym czasie samodzielnie.

Dla uczniów i nauczycieli dostępnych jest 14 kursów w takich tematach jak:
– biznes i marketing,
– ochrona środowiska,
– przetwarzanie danych,
– druk 3D,
– programowanie.

Co wyróżnia kursy Nowej Akademii? Ich wspólną cechą jest interdyscyplinarność i aktywizacja uczestników. Przykładowo, podczas kursu z przetwarzania danych uczniowie pobierają ze strony GUS informację o powierzchni lasów w swojej miejscowości, a następnie liczą, ile CO2 lasy te pochłonęły w przeciągu ostatnich lat. Dzięki takiemu podejściu uczniowie poszerzają swoją wiedzę, realizują ciekawe projekty, zwiększa się także ich świadomość obywatelska.

Poza kursami na platformie znajdują się artykuły związane z edukacją dla uczniów i nauczycieli, nagrania z webinarów oraz podcasty.

Przejdź do platformy nowaakademia.org

Wspieraja nas