20 grudnia, 2019 Beata Matuszek

HACK HEROES 2019: znamy laureatów

18 grudnia w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego hackathon Hack Heroes.

Tegoroczna gala finałowa konkursu odbyła się w Centralnym Domu Technologii w Warszawie. Gościliśmy 6 zespołów ze szkół średnich w całej Polsce.

Jury konkursu w składzie

Łukasz Żyła – Fundacja Media 3.0

Radosław Gołąbek – SAP Labs Poland

Krzysztof Genge – SAP Labs Poland

Marcin Koch – SAP Labs Poland

Marcin Czernecki – SAP Labs Poland

Grzegorz Zajączkowski – Lider Cyfryzacji Komisji Europejskiej

Martyna Bogaczyk – Fundacja Edukacja dla Demokracji

Elżbieta Kielak – Fundacja Edukacja dla Demokracji

Agnieszka Świeczka – Fundacja Edukacja dla Demokracji

przyznało 3 nagrody oraz 3 wyróżnienia.

Laureatami 4 edycji hackathonu HACK HEROES zostali:

Miejsce I  – Aplikacja Termometr, autor: Hubert Misiewicz  z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu.

“Za bardzo trafną diagnozę istotnego problemu globalnego, skuteczne narzędzie pomagające budować świadomość zmian klimatycznych oraz właściwe dobranie technologii i jakość kodu programistycznego.”

Miejsce II – Aplikacja Union, autorzy: Konrad Dobosz, Grzegorz Jeremenko z Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu.

Za podjęcie ważnego i trudnego problemu, znaczny potencjał wpływu na zdrowie całych społeczności oraz za wszechstronne technologicznie podejście do problemu”

Miejsce III – Aplikacja Save Your World, autorzy: Kamil Kwiatkowski, Karol Kubicki z Zespołu Szkół Nr 36 im. Marcina Kasprzaka w Warszawie.

Za ciekawą formę edukacyjną, włączającą aktywnie odbiorcę, który podejmując samodzielnie decyzje czuje ciężar odpowiedzialności.”

Wyróżnienie – Aplikacja Camseq, autor Grzegorz Stark z Technikum TEB z Gdyni

“Za narzędzie wykorzystujące nowoczesne technologie, które w celu zwiększania bezpieczeństwa próbuje zaangażować do współpracy członków społeczności”

Wyróżnienie – Aplikacja Safe.Earth, autorzy: Jakub Chimiak, Jakub Jendraszczak, Artur Soczewka, Dawid Półtorak, Krzysztof Piechowski z Zespołu Szkół Technicznych w Pile

Za podjęcie ważnego i aktualnego tematu oraz dużą ilość treści edukacyjnych i angażującą formę edukacyjną”

Wyróżnienie – Aplikacja Safe World, autor: Kamil Kowalczyk z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach.

Za ciekawą formę zebrania danych, inspirującą do bycia świadomym i bezpiecznym podróżnikiem oraz wykorzystanie zaawansowanych narzędzi do agregacji danych”

Gratulujmy laureatom i dziękujemy wszystkim Uczestnikom Konkursu za złożone projekty i wytrwałą pracę podczas hackathonu!

Wspieraja nas