December 8, 2015 admin

Przeszkoliliśmy pracowników UM Jastrzębie-Zdrój

W ubiegłym tygodniu po ra kolejny szkoliliśmy pracowników samorządowych ze stosowania standardu WCAG 2.0 AA. Tym razem prowadziliśmy szkolenie w Urzędzie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju.

Czym jest WCAG 2.0? To standard techniczny określający w jakim stopniu strona internetowa powinna być przystosowana i dostępna dla osób niepełnosprawnych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę na jakie trudności może napotkać np. osoba niewidoma próbująca “załatwić swoje sprawy” na stronach urzędów czy znaleźć informacje na stronach instytucji publicznych. Spełnienie standardu WCAG 2.0 w kategorii wymaganej prawnie daje stu procentową pewność, że nasza strona internetowa jest w pełni dostosowan dla osób niepełnosprawnych, przejrzysta dla każdego obywatela, w tym dla osób wykluczonych cyfrowo, mających trudności w odnalezieniu się w Internecie.

Coraz więcej jednostek samorządowych zwraca uwagę na to, żeby ich serwisy były dostosowane do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami. – To bardzo nas cieszy. Dostosowanie strony internetowej to nie tylko spełnienie wymogów prawnych, to zdobycie nowych użytkowników i ułatwienie w poruszaniu się po stronie wszystkim użytkownikom strony – mówi Jakub Król z Fundacji Media 3.0.

Więcej informacji o standardzie WCAG 2.0 oraz wymogach prawnych w zakresie dostosowywania stron internetowych można znaleźć na naszej stronie http://www.otworzstrone.pl/.
zdjęcie 4

Tagged: , ,