23 września, 2020 admin

Darmowe warsztaty z tworzenia aplikacji na Oculus!

Już 10 października oficjalnie rozpoczynamy działalność w naszym nowo otwartym Medialabie Silesia, to wtedy rusza nasz projekt “Historie wirtualne”.

“Historie wirtualne” to prawdopodobnie pierwsze tego typu warsztaty w Polsce, na których nauczycie się tworzenia aplikacji na Oculus Quest, i z naszą pomocą stworzycie własne historie, gry czy programy. Warsztaty są efektem współpracy Fundacji Media 3.0 oraz firmy Integence, będącej pionierem na rynku tworzenia aplikacji z wykorzystaniem AR i VR. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Zgłoszenia można składać poprzez formularz online do 30.09.2020 r. W formularzu należy krótko zaprezentować siebie oraz opisać swój pomysł aplikacji, którą zamierzasz stworzyć na warsztatach. Pomysł nie musi być sprecyzowany, ale ciekawy. Oczywiście jeżeli doskonale wiesz, co chciałbyś/abyś stworzyć, na pierwszych zajęciach przeanalizujemy Twój pomysł i opracujemy plan pracy. Na jakich pomysłach zależy nam w szczególności? Doceniamy aplikacje mające wymiar społeczny lub podejmujące zagadnienia z zakresu dziennikarstwa lub tworzenia historii, natomiast jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju innowacyjne pomysły.
Warsztaty będą się składać z krótkiej części teoretycznej, polegającej głównie na nauce programowania w Unity, a następnie skupimy się na tworzeniu własnej aplikacji pod okiem eksperta. Celem warsztatów jest nabycie praktycznych umiejętności, nie chcemy powielać wykładów, które bez problemów znajdziecie w Internecie. Pokażemy Wam też kilka trików, których nie znajdziecie na tutorialach na Youtubie.
Na projekt będzie się składać 8 spotkań warsztatowych po 7 godzin w Medialabie Silesia przy ul. Siemińskiego 25/4 w Gliwicach. Warsztaty będą się odbywać w soboty od godziny 9.00 do 16.00. Na miejscu zapewniamy dostęp do sprzętu (m.in. Oculus Quest, laptopy, projektory, kamery 360 stopni, etc.), mały poczęstunek (kawa, ciastka). Medialab mieści się na wyłączonej z ruchu ulicy w centrum Gliwic, gdzie znajduje się wiele kawiarni i kilka restauracji. Udział w projekcie jest bezpłatny, jednak na początku kursu pobieramy kaucję w wysokości 200 zł, którą następnie zwracamy na zakończenie warsztatów. Z uwagi na specyfikę warsztatów i wymogi sanitarne, są one przewidziane maksymalnie dla 6 osób (w przypadku zwiększonego zainteresowania rozważymy zwiększenie liczby do 8 osób).
Projekt “Historie wirtualne” inauguruje działalność Medialabu Silesia, który został stworzony kilka miesięcy temu. Z uwagi na sezon wakacyjny i obostrzenia związane z pandemią, zostaliśmy zmuszeni przełożyć otwarcie na październik. Niestety nie udało się nam zorganizować wydarzenia otwierającego, ale mamy nadzieję, że w odpowiednim czasie uda nam się zorganizować większe otwarte wydarzenie. Medialab Silesia w zamierzeniu ma być miejscem podejmującym tematykę na styku technologii, kreatywności, mediów i społeczeństwa obywatelskiego. W Medialabie będziemy się koncentrować przede wszystkim na kreowaniu projektów i prowadzeniu warsztatów twórczych i edukacyjnych. W zasięgu naszych zainteresowań obecnie są głównie zagadnienia związane ze storytellingiem, data storytellingiem, wykorzystywaniu nowych mediów w dziennikarstwie czy przetwarzaniem danych publicznych.
Ekspertem warsztatów będzie Tomasz Wiśniewski z firmy Integence.

Tomasz Wiśniewski

Tomasz Wiśniewski – absolwent Politechniki Warszawskiej. Swoją przygodę z programowaniem zaczynał w mrocznych latach 90-tych na Commodore 64. Zawodową karierę rozpoczął dość banalnie od programowania stron internetowych i aplikacji Flash. Od 2009 roku pracuje głównie w środowisku Unity tworząc innowacyjne aplikacje z zakresu AR/VR, a także innych nieszablonowych rozwiązań na styku świata rzeczywistego i wirtualnego z wykorzystaniem przeróżnych technologii informatycznych, elektronicznych i sprzętowych.

Integence od ponad 10 lat dostarcza nowoczesne rozwiązania interaktywne na potrzeby biznesu, mediów i reklamy. Główną osią działalności firmy jest dostarczanie nietypowych i często niespotykanych wcześniej na polskim rynku rozwiązań z zakresu programowania, grafiki i elektroniki. Firma Integence należy do pionierów wykorzystania w Polsce takich technologii jak Augmented Reality, Virtual Reality, konfiguratory, sensory ruchu i wiele innych rozwiązań na styku świata wirtualnego z rzeczywistym. Dzięki połączeniu doświadczeń w tworzeniu grafiki 3D, programowaniu i projektowaniu specjalistycznych układów elektronicznych, Integence osiąga fenomenalne rezultaty w tworzeniu unikalnych na polskim rynku rozwiązań, wykorzystywanych w wyróżniających się kampaniach reklamowych, targach, eventach, a także w aplikacjach desktopowych, internetowych i mobilnych.

 

INFORMACJE O WARSZTATACH

Nazwa: Historie wirtualne

Termin: 10.10-28.11.2020 (soboty w godzinach 9.00-16.00) – łącznie 56 godzin

Miejsce: ul. Siemińskiego 25/4 Gliwice

Sprzęt: zapewniony na miejscu (m.in. Oculus Quest, laptopy, projektory, kamery 360)

Wyżywienie: mały poczęstunek (kawa, ciastka)

Cena: bezpłatny (na początku kursu pobieramy kaucję w wysokości 200 zł, zwracaną na końcu warsztatów)

Zapisy: Do 30.09.2020 r. pod linkiem Historie wirtualne  (powiadomimy Cię do 2.10.2020 r.)

 

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Wspieraja nas