Luty 8, 2016 Beata Matuszek

Quien manda, czyli z wizytą u naszych partnerów

Ostatni tydzień stycznia spędziliśmy w  Fundacji Civio w Madrycie. To właśnie w ramach współpracy z naszym hiszpańskim partnerem, zajmującym się przetwarzaniem i udostępnianiem danych publicznych powstał serwis http://ktorzadzi.pl/.

W trakcie wizyty zawarte zostało porozumienie o realizacji wspólnych projektów z wykorzystywaniem własnego doświadczenia obu organizacji. Fundacja Civio zainteresowana jest obecnie nowatorską technologią budowania części serwisu ktorzadzi.pl – aplikacji Monitor, nas natomiast zainteresowała aplikacja „Gdzie idą moje podatki” – http://www.dondevanmisimpuestos.es/, stworzona przez Fundację Civio. Mieliśmy też okazję porozmawiać z naszym hiszpańskim partnerem o strategii budowania marki i prowadzeniu kampanii crowdfundingowych.

Najistotniejszym jednak podjętym wspólnym zobowiązaniem obu organizacji było wspólne rozwijanie aplikacji ktorzadzi.pl oraz quienmanda.es (hiszpański odpowiednik serwisu ktorzadzi.pl) na wspólnym kodzie programistycznym ze stałą wymianą kolejnych funkcji i wymianą doświadczeń w ich użytkowaniu.

Więcej o działalności naszego partnera przeczytasz tutaj: http://www.civio.es/en/